Ethereum’da (ETH) işler kızışıyor: Bitcoin yarışında önde!

17 Aylık bir aradan sonra düşen trendi kıran ETH/BTC paritesinin yükseliş yönlü seyri, altcoin’ler adına büyük bir umut verdi.

5 Eylül 2022’den bu yana düşen trend içinde olan ETH/BTC grafiği, geçtiğimiz haftalarda bir kırılım yapsa da bu durum kalıcı olmamıştı. Daha sonrasında ise Ethereum spot ETF‘lerinin giderek konuşulmaya başlanması, ETH’ye itici bir güç oldu. Bu gelişmeyle beraber tekrardan atağa kalkan altcoin’lerin öncüsü, BTC‘ye karşı değer kazanmayı bildi. Güncel durumda yarışı önde götüren ETH için paritede dikkate alınması gereken seviyeler hangileridir?

Ethereum spot ETF kararına yaklaşıldıkça ortalık karışabilir!

Kritpo endüstrisinin belki de en kritik gelişmelerinden olan ETF konusu, BTC fiyatını nasıl etkilediğine şahit olmuştuk. Aynı gündem, yavaş yavaş Ethereum adına boy göstermeye başladı. Ethereum spot ETF’lerine dair başlayan olumlu görüşler, özellikle de altcoin yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bunlara ek olarak ETH/BTC paritesinin düşend trend kırılımını teyit etmesi, ETH’ye olan güveni artırdı.

Güncel durum itibarıyla 0,05889 olan ETH/BTC paritesi, ETF gündeminin kızışması eşliğinde daha üst seviyeleri hedefleyecektir. Böyle bir senaryoda direnç olarak sırasıyla 0,06586 – 0,07198 – 0,07943 ve 0,08555 seviyeleri takip edilebilir. 2022 Eylül’den gelen trendin başlangıç noktası 0,08555’in kırılımı, altcoin’lerdeki boğa sezonunun en net sinyallerinden birisi olacaktır. BTC’nin ETH’ye göre daha fazla talep görmesi ise pariteyi 0,04644 ve 0,03553 seviyelerine çekebilir. Bu süreçte altcoin’lerde geri çekilmeler söz konusu olacaktır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.