Ethereum ile katman-2 rüzgarı: 30 milyar dolar TVL

Ethereum’un (ETH) güçlü ilerleyişi ile öne çıkan katman-2 projelerinde toplam kilitli varlık (TVL) 30 milyar dolara yaklaştı.

Altcoin’lerin lideri olarak görülen Ethereum (ETH), günden güne ipleri eline alıyor. ETH, 3 bin 270 dolara ulaştı. ETH’deki yükseliş, birçok altcoin’in pozitif ayrışmasını sağladı.

Ethereum’un Dencun güncellemesi yaklaşırken zirveye oynaması, en çok katman-2 projelerini etkiledi. Arbitrum ve Optimism gibi katman-2 projeleri, potansiyel yükseliş sinyaliyle para girişlerine tanıklık etti.

Ethereum öncülüğünde katman-2 projeleri büyüyor

Verilere göre, katman-2 projelerindeki toplam kilitli varlık (TVL) miktarı 30 milyar dolara yaklaştı. Bu TVL’nin yüzde 45’ini ise Arbitrum (ARB) oluşturdu.

Wu Blockchain’in derlediği habere göre, katman-2 projelerinin TVL miktarı son bir haftada yüzde 9 büyüdü. 30 milyar dolara yaklaşan TVL’nin yüzde 45’ini Arbitrum (ARB) sırtladı. Arbitrum’un TVL’si 13,26 milyar dolar seviyesinde.

Arbitrum’dan sonra katman-2 yükünü Optimism (OP) üstlendi. Optimism TVL miktarı 7,57 milyar dolara ulaştı. Listenin en sürpriz ismi ise üçüncü sırayı ele geçiren Manta Pasific oldu. Manta Network’ün katman-2 ağı Manta Pasific, 1,89 milyar dolar TVL’ye erişti.

Son günlerin en popüler katman-2 projesi StarkNet, kısa sürede katman-2 liginde üst sıralara çıktı. StarkNet, 1,36 milyar dolar TVL ile dikkatleri üzerine çekti.

Ethereum’un Dencun güncellemesini 13 Mart tarihinde gerçekleştireceği tahmin ediliyor. Kripto uzmanları, Dencun sonrası katman-2 projelerinin işlem ücretlerinin ucuzlayacağını ve bu gelişmeyle birlikte ufak çaplı katman-2 boğası yaşanacağını iddia ediyor. Uzmanların radarında ise Arbitrum (ARB) yer alıyor.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.