ETH ve XRP’de hareketlilik var: Yükseliş sürecek mi?

Kripto para piyasası, Bitcoin’deki (BTC) belirsizliğe rağem pozitif seyretmeye çalışıyor.

Kripto endüstrisinin önemli oyuncuları Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP), düşüş trendleriyle karşı karşıyayken Solana yükseliş momentumuyla parlama yaptı. Sektörün demirbaşlarından olan ETH ve XRP’nin SOL‘e oranla bu kadar arka planda kalıyor olması yatırımcıları şaşırttı. Peki ETH ve XRP için son durum nedir?

Altcoin’lerde gerilim artıyor: ETH’de neler oluyor?

Ethereum yakın zamanda kritik destek seviyelerinin altına düşerek önceki aylarda oluşturulan yükseliş yapısının esnekliğine meydan okudu. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra önemli bir satış baskısıyla karşılaşan altcoin’lerin öncüsü, sert bir geri çekilme yaşadı.


Şu anda 3.500 dolar seviyesiyle boğuşan ETH’nin bir sonraki desteği, 200 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 3.300 dolar olarak yer alıyor. Ethereum, bu eşiğin üzerindeki fiyatlayalamazsa daha büyük satış baskılarına maruz kalabilir. Böyle bir senaryoda Ethereum için 3.000 dolar civarına gevşeme beklenebilir.

ETH’nin güncel direnç seviyesi 3.800 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Birkaç gündür düşüş eğiliminde olan altcoin’lerin amirali, 3.800 doları hacimli bir şekilde aşması halinde psikolojik ve teknik açıdan önemli bir seviye olan 4.000 dolarla doğru yol alabilir.

Ripple’da (XRP) belirsizlik sürüyor!

XRP’nin durumu, diğer major coin’lere oranla daha da zayıf görünüyor. Düzenleyiciler ile mücadele vermeye devam XRP, 0,58 dolar seviyesinde tutmakta zorlanıyor. Bunun altında bir kırılma, satışları tetikleyerek fiyatların bir sonraki destek olan 0,50 dolara doğru ilerlemesine neden olabilir. Popüler coin için direnç seviyesi ise 0,65 dolar olarak yer alıyor.

XRP grafiğindeki hareketli ortalamalar birbirine yaklaşıyor; bu durum ya yukarı yönlü bir hareketten önce konsolidasyona işaret edebilir ya da fiyat hareketi negatif kalırsa daha fazla düşüşün habercisi olabilir. Yatırımcılar 0,60 dolar seviyesini yakından takip ediyor, zira bu seviyenin altında kalıcı bir kapanış düşüş eğiliminin sinyalini verebilir.


Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.