Elinde bu altcoin’leri tutanlara dikkat: Satışlar artıyor!

İsrail-İran geriliminin giderek artması, Bitcoin’e (BTC) darbe vurarak altcoin yatırımcılarını korkuttu.

Jeopolitik kaos ortamıyla sabah saatlerinde düşüşe geçen Bitcoin, kritik bir seviyeyi test etti. 59.600 dolardan tepki alarak yükselişe geçen Bitcoin, hem değer kaybı hem de dominansın yükselişiyle altcoin’lerde satış baskısı yarattı. Bazı altcoin’ler destek noktasından tepki alarak yükselişe geçti. Fakat satış yoğunlunun üstün gittiği paritelerde daha büyü satışlar boy gösterdi. Peki ya bu projeler hangileri oldu?


1- Maker (MKR)

Dönem dönem Bitcoin’e karşı ters fiyat hareketleriyle gündeme gelen Maker (MKR) bu sefer şaşırttı. BTC’deki düzeltmeden en çok etkilenen altcoin MKR, yüzde 7,77 düşerek listenin zirvesinde yer aldı. Satış baskısını bir türlü üzerinden atamayan popüler coin, kısa sürede toparlayamadığı takdirde işi zor görünüyor.


2- Core (CORE)

Yakın zamanın dikkat çeken altcoin’lerinden Core (CORE) sert yükselişleriyle kripto yatırımcısının radarına girmişti. Çeşitli borsalarda listelendikten sonra satış görmeye başlayan CORE, son 24 saatte yüzde 7,46 düşerek listenin ikinci sırasında yer edindi. CORE’un bundan sonraki fiyat hamleleri ise merakla bekleniyor.


3- Chiliz (CHZ)

Şampiyonlar Ligi rekabetinin giderek kızışması, Chiliz’de (CHZ) bir yükseliş yaratmıştı. Çeyrek Final maçlarının sonlanması ve Bitcoin’in düşüşe geçmesiyle beraber rotasını tekrardan aşağı çeviren popüler coin, son 24 saatte yüzde 6,80 değer kaybetti. Bu düşüşüyle birlikte listenin üçüncü sırasına oturan CHZ, spor tutukunlarını ve yatırımcılarını üzdü.


4- Nervos Network (CKB)

Volatil fiyat harketleriyle adından söz ettiren Nervos Network (CKB), satış baskısıyla dikkat çeken bir diğer altcoin oldu. Piyasanın geneline oranla çok daha fazla düşüş kaydeden CKB, doğal olarak yatırımcısını endişelendirdi. Son 24 saatte yüzde 6,40 düşüş yaşayan CKB, destek seviyesinden tepki alamadığı durumda daha büyük satışlar görebilir.


5- Polygon (MATIC)

Major coin’lerin sessiz isimlerinden Polygon (MATIC), yükseliş sürecini beklediği gibi geçiremedi. Çoğu altcoin’e göre daha az yükseliş kaydeden MATIC, BTC’deki fiyat hamlesiyle adeta sarsıldı. Son 24 saatte yüzde 3,27 düşüş kaydeden popüler coin, listeye beşinci sıradan dahil oldu. MATIC’teki bu düşüşün devam edip etmeyeceği ise akılları karıştırdı.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.