Colonial Pipeline Baltimore’a yakıt sevkiyatını durdurdu

Colonial Pipeline Company, Baltimore’daki Curtis Bay tesisine hizmet veren Hat 32’de 15. ve 16. döngüler için yakıt sevkiyatı adaylarının durdurulduğunu açıkladı. Bu durdurma, boru hattının kapasitesini aşan nominasyonların bir sonucudur.

Hat 32, Baltimore’un hareketli limanında yer alan Curtis Bay tesisine rafine ürün sevkiyatı için kritik bir kanaldır. Nominasyonların durması, boru hattı operatörünün önümüzdeki birkaç gün içinde nakliyecilere yer tahsis edeceği anlamına geliyor.

Bu gelişme, Salı günü erken saatlerde bir geminin Francis Scott Key Köprüsü ile çarpışarak köprünün kısmen çökmesine yol açtığı kazanın ardından geldi. Kaza, Amerika Birleşik Devletleri’nde deniz ticareti için önemli bir merkez olan Baltimore Limanı’nın geçici olarak kapatılmasıyla sonuçlandı.

Denizcilik ve emtia verileri konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Marhelm’in direktörü Charles Bonner’in de belirttiği gibi, limanın kapanması nedeniyle Colonial Boru Hattı üzerinden yakıt sevkiyatına olan talebin artması beklenmektedir.

Colonial Boru Hattı, ABD Körfez Kıyısı’ndan Doğu Kıyısı boyunca çeşitli pazarlara benzin, dizel ve diğer rafine ürünleri taşıyan 5.500 millik bir sistemdir. Adaylıkların dondurulması, boru hattının bölge genelinde yakıt dağıtımındaki öneminin altını çiziyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.