Bu beş altcoin güne damga vurdu: Boğalar sinyali mi veriyorlar?

Bitcoin’in (BTC) 65.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte en çok yükseliş gerçekleştiren beş altcoin hangileri oldu?

Kripto para piyasası son iki gündür pozitif bir görünüm sergiliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 65.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte, birçok altcoin’e para girişi gerçekleşti. Özellikle halving sonrası BTC yükselişi, kripto para piyasasının tekrar yükselişe döndüğü yönünde düşünceleri ortaya çıkarttı.

Bitcoin’in halving gerçekleştirmesiyle birlikte harekete geçen altcoin’ler, önceki haftaların düşüş bölgesinden uzaklaştı. Altcoin’lerde dip seviyelerden gerçekleşen yükseliş, ortalama yüzde 20 seviyesinde oldu.

Peki kripto para birimlerinin yükselişinde, 23 Nisan’a hangi altcoin’ler damga vurdu?


1- Akash Network (AKT)

Cosmos ekosisteminde yer alan ve açık kaynaklı bir bulut bilişim kaynakları pazarı olan Akash Network (AKT), günün en çok yükselen altcoin’i konumunda. Merkeziyetsiz finans ve bulut sistemleri sağlayıcısı Akash Network’ün yerel token’ı AKT, son 24 saatte yüzde 45 oranında yükseliş yaşadı.

CoinMarketCap verilerine göre, AKT coin’in son 24 saatte gerçekleştirdiği işlem hacmi 94,8 milyon dolar oldu. AKT, 1,4 milyar dolar piyasa değerine sahip.


2- Kaspa (KAS)

DAG blokzincirine sahip olan ve son dönemin en popüler kripto projelerinden birisi olan Kaspa (KAS), günün en çok kazanan ikinci altcoin’i konumunda. Merkeziyetsiz işlemler ve blokzincir hizmeti sunan Kaspa’nın yerel coin’i KAS, son 24 saatte yüzde 9 yükseldi.

CoinMarketCap verilerine göre, KAS coin’in son 24 saatte gerçekleştirdiği işlem hacmi 55,11 milyon dolar oldu. KAS, 3,025 milyar dolar piyasa değerine sahip.


3- Stacks (STX)

SEC tarafından onaylı olan tek kripto para birimi Stacks (STX), günün en çok yükseliş gerçekleştiren üçüncü kripto projesi oldu. Bitcoin ağında akıllı sözleşmeler sunan ve Bitcoin ağını geliştirmeyi amaçlayan Stacks’ın yerel coin’i STX, son 24 saatte 8,42’lik yükselişe imza attı.

CoinMarketCap verilerine göre, STX coin’in son 24 saatte gerçekleştirdiği işlem hacmi 171,27 milyon dolar oldu. STX, 4,48 milyar dolar piyasa değerine sahip.


4- Core (CORE)

Bitcoin ekosistemini canlandırmayı amaçlayan ve Bitcoin ağını daha verimli hale getirmeyi hedefleyen Core (CORE), günün zirvesinde yer alan isimlerden birisi oldu. Bitcoin’de akıllı sözleşmeler sunan Core’nin yerel coin’i CORE, son 24 saatte yüzde 7,42’lik yükselişe ev sahipliği yaptı.

CoinMarketCap verilerine göre, CORE coin’in son 24 saatte gerçekleştirdiği işlem hacmi 234,63 milyon dolar oldu. CORE, 2,3 milyar dolar piyasa değerine sahip.


5- Immutable (IMX)

Ethereum ağında NFT’ler için katman-2 ağ sunan ve daha düşük işlem ücretiyle verimlilik sunan Immutable (IMX), günün en çok yükseliş yaşayan beşinci kripto projesi oldu. Ethereum tabanlı ve kullanıcı dostu blokzinciri ile dikkatleri üzerine çeken Immutable’nin yerel token’ı IMX, son 24 saatte yüzde 7 oranında yükseliş yaşadı.

CoinMarketCap verilerine göre, IMX coin’in son 24 saatte gerçekleştirdiği işlem hacmi 74,39 milyon dolar oldu. IMX, 3,49 milyar dolar piyasa değerine sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.