Borsa İstanbul güne rekor yenileyerek başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,71 oranında yükselişle 8.547,39 puandan başladı. Endeks, böylece dünkü 8.511 puan seviyesi üzerinde yeni bir rekor seviyeyle güne başladı.

BIST 100 dünkü işlemlerde %1,82 oranında artışla 8.486,96 puandan kapanış kaydetti. Endeks, böylece dolar bazında 310 dolar seviyesine ulaştı. BIST 100’de dün 67 hisse değer kazanırken 33 hissenin değer kaybı yaşadığı görüldü. Endeksin günlük işlem hacmi ise toplam hacmin %76’sını oluşturarak 152,8 milyar TL oldu.

Bugün yurt içinde yakından takip edilen enflasyon verisi Eylül ayında aylık %4,75 oranında artış olarak açıklandı. Buna göre yıllık bazda enflasyon %61,53 oldu. Açıklanan enflasyon verisinin ardından borsadaki pozitif ivmenin devam ettiği görülüyor.

Borsa İstanbul’da bugün de açılışta öne çıkan sektör %3 bandında yükselen bilgi teknolojileri oldu. Ardından metal ürünler, elektrik ve teknoloji geldi. Güne ekside başlayan sektör bulunmazken açılışta faktöring, ulaştırma ve gayrimenkul yatay kaldı. Borsanın lokomotif sektörlerinden bankalar ve holding, güne %0,5’ye yakın yükselişle başladı.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100’e dahil hisseler arasında güne en hızlı yükselişle başlayan hisseler;

  • KONYA
  • MIATK
  • EGEEN
  • CWENE
  • FROTO

olarak sıralandı.

BIST 100’de bugün kısmi düşüşle güne başlayan hisseler arasında PSGYO, AKCNS ve ARCLK vardı.

Borsa İstanbul genelinde güne tavan fiyatından başlayan hisseler arasında BFREN, FONET, HATSN, DMRGD ve ULAS yer aldı. ISBTR ise güne taban fiyatından başlayarak en çok düşen hisse oldu.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.