BlackRock ve Nasdaq Bitcoin ETF’in listeleme koşulları için SEC ile bir araya geldi

Investing.com – BlackRock ve Nasdaq’ın temsilcilerinin geçtiğimiz günlerde SEC yetkilileriyle bir araya geldiği bildirildi. 

Yatırımcıların düzenlenmiş bir borsada Bitcoin yatırımı yapmasına imkan tanıyacak olan spot ETF ürünü ile ilgili toplanan yetkililer, listeleme detaylarını belirlemek için görüşme yaptı.

İlgili raporda belirtildiği üzere spot ETF’in Nasdaq borsasında güvenli ve şeffaf bir şekilde sunulması için listeleme kuralları gözden geçirildi. Bu kuralar arasında öne çıkanı ise gözetim ve uyum önlemlerini içeriyor. SEC, yıllar boyunca kripto piyasasının manipülasyona açık ve yüksek volatiliteye sahip olmasını gerekçe göstererek spot Bitcoin ETF’ten uzak durdu. Son gelişmeler  SEC’in ETF konusunda ikna olduğunu gösterirken düzenleyici kurumun yine de piyasa bütünlüğünü korumak ve hileli ticareti önlemek adına işini sıkı tuttuğu görülüyor. Bu noktada olası bir piyasa manipülasyonu SEC’in en büyük endişe kaynağı olarak kalmaya devam ediyor.

Bunun yanında başta BlackRock olmak üzere ETF başvurusu yapan birkaç şirketin, bu hafta başvurularını SEC’in talepleri doğrultusunda güncellediği görüldü. Güncellemede öne çıkan madde ise Spot Bitcoin ETF’in itfasında itibari para seçeneğinin eklenmesi oldu.

Saylor, Bitcoin ETF’i katalizör olarak görüyor

Portföyünde en yüksek Bitcoin’i tutan kurumsal şirket olan MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, Bloomberg’e Bitcoin ETF konusundaki görüşlerini sundu. Saylor, Bitcoin tabanlı spot ETF’in Wall Street için son derece büyük bir anlaşma olduğunu söyledi. Bu yatırım aracının çok sayıda yatırımcı tarafından benimseneceğine inanan Saylor, piyasa genel görüşüne uyarak 2024 yılında Bitcoin fiyatında ciddi bir artış beklediğini dile getirdi.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.