Bitcoin’in düşüşü, memecoin’leri sarstı!

Bitcoin’in (BTC) 62 bin 500 doları test etmesiyle birlikte çöküşe geçen memecoin’ler, gündeme damga vurdu.

ATH yaptıktan sonra düzeltme aşamasına giren BTC 62.500 dolara iğne atarak piyasada endişe yarattı. Bir süredir soluksuz yükselen kripto paraların amirali, en çok da memecoin piyasasına yaramıştı. Fakat, beklenmedik anda gelen düşüş, memecoin tutkunlarının canını sıktı. Son 24 saatte büyük bir satış baskısı gören memecoin’lerde en çok hangi isimler değer kaybetti?

1- Book of Meme (BOME)

PreSale çılgınlığının mimarlarından olan BOME, Binance listelemesiyle birlikte patlama yapmıştı. Sadece birkaç saat içinde onlarca kat fiyata ulaşan popüler coin, BTC’deki düşüş ile çöküşe geçti. Yakın zamanlı tepe fiyatından bu yana yüzde 64,86 değer kaybeden BOME, gündemin en popüler kripto para birimlerinden oldu.


2- Floki (FLOKI)

Köpekli coin’lerin önde gelen isimlerinden FLOKI, neredeyse tüm memecoin’lerden fazla bir düşüş yaşadı. Bir süredir akümüle olduktan sonra direnç seviyesini aşarak kayda değer bir artış sergileyen FLOKI, kalıcı bir fiyat yapısı çizemedi. Satış yoğunluğuna maruz kalan popüler coin birkaç gün içinde yüzde 48,67 düşüş yaşadı.


3- Pepe (PEPE)

Diğer memecoin’lere oranla çok daha iyi bir performans ortaya koyan PEPE, keskin yükselişin faturasını ağır ödedi. PEPE, her ne kadar memecoin piyasasını domine etmiş olsa da BTC’deki düşüşte doğrudan çöküşe geçti. Toplamda yüzde 43,39’luk bir düşüş kaydeden PEPE, memecoin piyasası ve yatırımcılarda tedirginlik yarattı.


4- dogwifhat (WIF)

Solana ekosisteminin göz bebeği olan WIF, kısa süredek borsa listelenmeleriyle adından söz ettirmişti. Ancak, SOL’ün 180 doların altına sarkması ve BTC’deki negatif görünüm, WIF’te büyük bir satış yarattı. Popüler coin sadece birkaç saat içinde yüzde 38,84 düşerek gündeme geldi.


5- Dogecoin (DOGE)

Çoğu memecoin’e oranla daha az düşüş yaşayan DOGE, nispeten yatırımcısını ayakta tuttu. ETH‘nin 3.000 dolara yaklaşması eşliğinde tüm altcoin’ler büyük ölçüde zarar gördü. Bu altcoin’lerde memecoin’lerin düşüşü dikkat çekmişti. Fakat, DOGE’nin nisepeten daha az değer kaybetmesi, pariteye dair biraz da olsa umut vermiş oldu.


Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.