Bitcoin’deki düşüşü es geçtiler: En çok yükselen 5 altcoin!

Bitcoin’in İsrail-İran gerilimiyle beraber yeniden düşüşe geçmesi, altcoin piyasasını tedirgin etti.

Bir süredir düşüş eğiliminde olan Bitcoin, jeopolitik problemler nedeniyle yeniden satış görmeye başladı. Günlük kapanışa yakın volatilitesi artan kripto paraların lideri, hem değer kaybederek hem de dominans artışıyla altcoin’leri salladı. Fakat bazı projelere olan yoğun talep, doğrudan yükseliş getirdi. Peki ya bu altcoin’ler hangileri oldu?


1- Toncoin (TON)

Telegram’ın kripto paralara entegresini artırmasıyla beraber ön plana çıkan Toncoin (TON), son zamanların en popüler projelerinden oldu. Gerçekleştirdiği airdrop ille kullanıcılarının yüzünü güldüren Toncoin, piyasa değeri açısından pek çok popüler altcoin’i geride bıraktı. Son 24 saatte yüzde 10,68 artan TON, listenin zirvesinde yer aldı.


2- Neo (NEO)

Çin’in Ethereum’u olarak bilinen Neo (NEO), Asya pazarından gelen olumlu haberler ile yükseliş ivmesi yakaladı. 2021 boğasının en popüler altcoin’lerinden olan NEO, tekrardan gaza basarak kendisini gösterdi. Popüler coin, son 24 saatte yüzde 10,29 artış kaydederek listeye ikinci sıradan dahil oldu. Asya tarafında kriptoya yönelik gelişmelerin yaşanması halinde NEO fiyatında büyük bir hareketlilik beklenebilir.


3- Celestia (TIA)

Cosmos ekosisteminin parlayan yıldızı Celestia (TIA), airdrop avcılarının ilgisini çekti. Stakedrop trendini ateşleyen TIA, bu düşüşten pek etkilenmeyerek yukarı yönlü hareket yaptı. Son 24 saatte yüzde 9,49 artışıylal listede üçüncü sırada yer edinerek takdiri kaptı. Diğer altcoin’lere oranla güçlü durmaya devam eden TIA, BTC’nin toparlaması durumunda beklentileri artıracaktır.


4- Gala (GALA)

GameFi’ın önde gelen isimlerinden Gala (GALA) iyi bir çıkış yakalayarak hem yatırımcı kitlesi hem de GameFi trendi adına olumlu sinyaller verdi. Bir süredir beklenen performansı gösteremeyen popüler coin, son 24 saatteki yüzde 7,93’lük artışıyla listenin dördüncü sırasına oturdu.


5- dogwifhat (WIF)

Solana ekosisteminin taze memecoin’lerinden dogwifhat (WIF) yüzde 5,98 yükseliş yaşarak listenin beşinci sırasına yerleşti. Memecoin furyasında kritik bir paya sahip olan WIF, pek çok kripto yatırımcısı tarafından potansiyelli görülüyor. Henüz ilk boğasını yaşayan WIF için beklentiler giderek artabilir.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.