Bitcoin’de bu seviyelere dikkat: Nefesler tutuldu!

Halving’e adım adım yaklaşılmasıyla dikkatleri üzerine çeken Bitcoin‘de (BTC) son durum ne?

Bitcoin halving’ine bir aydan az bir süre kaldı. Genellikle olumlu yorumlanan halving süreci, BTC fiyatında etkisini hissettirdi. Fakat, geçtiğimiz günlerde sert bir düzeltme oldu. 73.800 Dolardan 60.800 dolar bandına gelen kripto paraların lideri, başta altcoin’ler olmak üzere sektörü salladı. Şimdilik toparlamış olarak gözüken BTC‘de hangi fiyatların takibi önemli olacak? Halving öncesi hangi seviyelere doğru bir hareket gelebilir?Bitcoin’deki fiyat hareketi giderek daralıyor!

ATH yaptıktan sonra yönünü aşağı çeviren BTC, kısa sürede 60.800 dolara iğne attı. Psikolojik ve teknik açıdan kritik bir seviye olaan bu bölge, kısa sürede alıcı talebi oluşturdu. Topladığı güç ile beraber 65.000 doları geride bırakan Bitcoin, 67.000 doların üzerine oturması ve olumlu bir haber akışı halinde sırasıyla 68.918 – 70.659 ve 73.719 doları hedefleyecektir.

Halving’in yaratmış olduğu coşkunun azalması, piyasaya fud haberler düşmesi veya BTC’nin 67.000 doları aşmakta güçlük çekmesi gibi unsurlar, haliyle fiyatı alt seviyelere çekecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 64.681 – 61.339 ve 59.033 dolara doğru düşüş görebiliriz. Yakın zamanlı dip seviye olan 59.033 doların kaybı, yeni bir satış dalgasını tetikleycektir.


Teknik tarafın yanında temel analiz akışı da BTC fiyatında söz sahibi olacaktır. Şimdilik durağan bir şekilde ilerleyen haber akışı, kritik gelişmelerin yaşanmasıyla birlikte Bitcoin fiyatını çizebilir.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.