Bitcoin tekrardan yükselişte: Boğa koşusu devam ediyor!

64 bin 500 dolara iğne attıktan sonra hızlı bir şekilde toparlayan Bitcoin (BTC) boğaya yeşil ışık yaktı.

Birkaç gün önce 64.500 dolara sarkarak piyasada tedirginlik yaratan Bitcoin (BTC) bu sefer yüzleri güldürdü. Halving’e adım adım yaklaşılmasıyla birlikte yeniden yükseliş ivmesi yakalayan kripto paraların lider, 70.000 dolara göz dikti. Halving’in getirmiş olduğu coşkunun artması, piyasada için oldukça iyi bir görünüm çiziyor. Peki BTC‘deki bu yükseliş yönlü hareket devam edecek mi?

Bitcoin için bu 12 gün belirleyici olacak!

Sıradaki halving’in tamamlanmasına ortalama olarak 12 gün sayan Bitcoin, rotasını belirleyecek kripto paraların yönünü çizecek. Şimdilik iyi bir fiyat bölgesinin üzerine atan BTC, olumlu haberlerin gelmesi, halving heyecanının sürmesi ve 69.000 doların üzerinde kalması halinde ilk olarak 71.289 doları test etmek isteyecektir. Daha sonrasında ise direnç olarak 73.684 dolar seviyesi takip edilebilir. Bu seviye üzerinde yapılacak bir haftalık kapanış, boğa koşusunu daha da alevlendirecektir.

Halving ateşinin yavaş yavaş sönmesi, fud haberlerin gelmesi veya BTC’nin 69.017 doların altına sarkması gibi unsurlar, düşüş ihtimallerini kuvvetlendirecektir. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 67.613 – 65.766 – 64.692 ve 62.080 dolara doğru geri çekilmeler takip edilebilir. Kısa/orta vadeli fiyat yapısında en kritik destek alanı 63.030 – 62.080 dolar aralığı olacaktır. Bu alanın altında kalınan her süreç, satış baskısı getirebilir. Bunlara ek olarak, halving’e çok az bir süre kalmasından dolayı kripto yatırımcılarının özellikle de bu günlerde dikkatli olması gerekebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.