Bitcoin için çanlar çalıyor: Hangi yöne hareket edecek?

Bitcoin halving sonrasında uzmanlar pek çok farklı beklentiye sahipken BTC fiyatı yeni haftada dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor.

Kripto para piyasasında daralan likidite, boğa ve ayıların arasındaki mücadelenin sonuç bulamaması nedeniyle Bitcoin 65 bin dolar civarından yukarı veya aşağıya henüz bir hamle yapmış değil.

Lider kripto para, haftanın ikinci iş gününde an itibarıyla 66 bin 100 dolardan el değiştiriyor.


Bitcoin’de likidite kıtlığı

BTC fiyatı, hafta sonuna kıyasla bir ölçüde yükselse de yatırımcılar tatmin olmuş değil. CME’de işlem gören Bitcoin vadelileri ile spot piyasa arasındaki boşluk ise henüz kapanmadı. Vadeli piyasada boşlukta kalan alan, fiyatın kısa vadede 64 bin 400 dolara düşmesi senaryosunu gözler önüne getiriyor.

Analizini paylaşan trader Marco Johanning, 66 bin 700 doların desteğe dönüşmesinin kritik bir rol oynayacağını belirtti.

“Bitcoin, orta seviyesi geri alsa da kalıcı olmadı. Bugün için kilit rakam 66 bin 700 dolar.”

Analist, söz konusu seviye aşılmadığı takdirde Bitcoin fiyatının CME boşluğuna doğru hareket edeceği görüşünde.


BTC tahtasında bu seviyelere dikkat

Piyasa takipçisi CoinGlass’ın paylaştığı verilere göre borsa emirleri 66 bin ila 67 bin 350 dolar arasında yoğunlaşmış durumda. Bu rakamların altı veya üstüne gerçekleşecek bir hareket, BTC’de hareket alanını arttırabilir.


Bu indikatöre göre çanlar çalıyor!

Bitcoin emir defteri ve vadeli piyasa verilerinin yanında teknik indikatörler de yakında büyük bir hareketin ufukta olduğunu gösteriyor. Kripto para analisti Matthew Hyland, 3 günlük grafikte Bollinger bantlarının önemli ölçüde daraldığını ortaya koydu.

Volatiliteyi ölçen Bollinger Bantları indikatörünün iki ucu arasındaki mesafenin daraldığı senaryoda analistler aşağı veya yukarı yönde büyük hareketlerin meydana gelmesini bekler.

Söz konusu indikatör, Şubat ayından bu yana en dar seviyelerde seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.