Bitcoin düşüşte: Bu altcoin’ler kırmızı alarm verdi!

Negatif haberler ve spot ETF‘lerden dolayı düşüş eğilimine geçen Bitcoin (BTC), altcoin piyasasını yerle bir etti.

Spot BTC ETF’lerinden gelen olumsuz veriler ve gizlilik odaklı kripto projesi Samourai Wallet’ın kurucularının tutuklanması, kripto paraları düşüşe itti. 66.500 doları kaybettikten sonra hızlı bir şekilde düşüşe geçen kripto paraların amirali, altcoin’lerin çoğunda yüzde 10’dan fazla değer kaybına yol açtı. Peki bu süreçte en çok düşüş yaşayan hangi projeler oldu? Kripto yatırımcıları hangi alt


1- Hedera (HBAR)

Blackrock ve RWA dedikodularıyla birlikte 24 Nisan’da patlama yapan Hedera (HBAR), Bitcoin’deki düşüş ile birlikte adeta çakıldı. Son 24 saatte yüzde 26 değer kaybeden popüler coin, listenin zirvesine yerleşti. HBAR’daki düşüş yönlü hareketin devam edip etmeyeceği ise merakla bekleniyor.


2- Algorand (ALGO)

Bir dönemin en popüler kripto para birimlerinden olan Algorand (ALGO), son düşüşüyle beraber yatırımcısını endişelendirdi. Birkaç gündür yükseliş eğilimi gösteren ALGO, son 24 saatte rotasını tersine çevirerek yüzde 19 düşüş kaydetti. Bu fiyat hamlesiyle listeye ikinci sıradan dahil oldu.


3- dogwifhat (WIF)

Solana ekosisteminin popüler memecoin’i dogwifhat (WIF) yakaladığı yükseliş ivmesini sürdüremedi. BTC’deki geri çekilmeyle adeta sarsılan WIF, son 24 saatte yüzde 14 düşüş yaşadı. Popüler coin, bu fiyat hamlesiyle listenin üçüncü sırasına oturdu. Memecoin trendi zayıfladıkça WIF’te satışlar artabilir.


4- Starknet (STRK)

Kripto para yatırımcılarının bir süredir uzak durduğu Starknet (STRK) son 24 saatte yüzde 13 düşüş kaydetti. Popüler borsalarda listelenmesinden bu yana beklentileri karşılayamayan STRK, son düşüşüyle aslında pek de şaşırtmadı. Ekosistemin ve projenin yeni hamlelerinden beklentiler düşük seyrediyor.


5- Worldcoin (WLD)

Yapay zeka bazlı kripto paraların öncü isimlerinden Worldcoin (WLD) kısa süredeki düşüşüyle yatırımcılarını şaşırtı. Piyasanın pozitif yönlü hareketlerinde dikkat çekmeyi başaran WLD, bu sefer düşüş hareketiyle gündem geldi. Popüler yapay zeka coin’i son 24 saatte yüzde 12 düşerek listenin beşinci sırasına yerleşti.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.