Bitcoin düşmanından şok yorum: “Sizi uyarmadığımı söylemeyin”

Bitcoin (BTC) karşıtı yorumlarıyla bilinen Peter Schiff, X platformundan yaptığı paylaşımda BTC düşüşünü ilginç bir şekilde yorumladı.

Kripto para piyasası, sancılı bir haftayı geride bıraktı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düşüş yönlü ilerledi. BTC, 70.000 dolar seviyesinden yaklaşık yüzde 10’luk bir düşüş yaşayarak 64.500 dolara temas etti.

Kripto yatırımcıları düşüşleri düzeltme olarak değerlendirirken, Bitcoin karşıtı Peter Schiff’ten ilginç bir paylaşım geldi. Kripto yatırımcılarına seslenen Schiff, “Sizi uyarmadığımı söylemeyin!” yorumunda bulundu.


Bitcoin düşmanından altın ve Bitcoin kıyaslaması

Bitcoin (BTC) karşıtı ve altın yatırımcısı olarak bilinen Peter Schiff, kripto yatırımcılarının tepkisini çeken bir paylaşımda bulundu. Schiff, X üzerinden yaptığı paylaşımda BTC düşüşünü ele aldı.

Schiff, geçtiğimiz haftayı altın, gümüş ve BTC özeline değerlendirdi. Ünlü isim, bu hafta altının yüzde 4, gümüşün yüzde 10 arttığını öne sürdü. Ayrıca Schiff, altın ETF’lerinin de yüzde 7 ila 8 oranında arttığına dikkat çekti.

Altın ve gümüş tarafındaki yükselişi vurgulayan Schiff, aynı zaman aralığında Bitcoin ETF’lerinin ise yüzde 5 düşüş yaşadığını belirtti. Kripto karşıtı Schiff, Bitcoin’in en önemli destekçilerinden birisi olan MicroStrategy’nin hissesinin ise yüzde 16 düştüğünü söyledi.

Altın ve kripto karşılaştırmasıyla yatırımcılara seslenen Schiff, bu verilerin muhtemel bir değişimi temsil ettiğini savundu. Ünlü yatırımcı, altın tarafında yükselişin devam edeceğini ve BTC’nin düşmeye başlayacağını iddia etti.

Daha önce yatırımcıları olası bir BTC düşüşüne karşı uyaran Schiff, “Sizi uyarmadığımı söylemeyin!” yorumuyla paylaşımını sonlandırdı. Paylaşımın altında ise büyük bir eleştiri yağmuru vardı. Kripto yatırımcıları, BTC’nin yükselişini sürdüreceğine yönelik inancını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.