Biden yönetimi çevresel kural değişikliklerini hızlandırıyor

Biden yönetimi, çevre politikalarını güvence altına almak için proaktif bir hareketle, önemli çevre düzenlemelerinin sonuçlandırılmasını hızlandırıyor. Bu yönetmelikler 22 Mayıs 2024 tarihine kadar Federal Sicil’e girdikten sonra Kongre İnceleme Yasası’ndan muaf tutulacak. Bu yasa, yeni bir Kongre’nin basit bir çoğunluk oyuyla son düzenlemeleri iptal etmesine olanak tanıyor. Bu aciliyet, eski Başkan Donald Trump’ın 2024 başkanlık seçimlerini kazanması ve bu düzenlemeleri tersine çevirmesi ihtimalinden kaynaklanıyor.

Son haftalarda yönetim, iddialı çevre stratejileriyle uyumlu nihai kuralları aktif bir şekilde duyurmaktadır. Bu stratejiler arasında elektrikli araçların benimsenmesinin teşvik edilmesi ve kamu arazilerinin korunması yer alıyor. Yakın gelecekte, yönetimin 2050 yılına kadar ABD ekonomisini karbonsuzlaştırma hedefini destekleyen başka önemli düzenlemelerin de yayınlanması bekleniyor.

Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından Perşembe günü açıklanacak olan bu düzenlemelerden biri, ABD’nin sera gazı emisyonlarına önemli katkıda bulunan enerji santrallerinden kaynaklanan karbon emisyonlarının azaltılmasını hedefliyor. Bu kural özellikle mevcut kömür ve yeni gaz santrallerine yönelik olacak ve dava risklerini en aza indirmek amacıyla hidrojeni bir uyum yöntemi olarak hariç tutacak.

EPA ayrıca sanayi tesislerinden atık su deşarjları, hava toksikleri, enerji santrallerinden cıva emisyonları ve zehirli kömür külünün yönetimine ilişkin düzenlemeleri de güçlendirmeye hazırlanıyor. Ancak EPA, Enflasyon Azaltma Yasası’nın gerektirdiği ve Ocak ayında önerilen petrol ve gaz üreticileri için bir metan ücretini sonuçlandırmayı beklemiyor.

Çevresel Kalite Konseyi “2. Aşama” Ulusal Çevresel Politika Yasası (NEPA) değişikliklerini tamamlama yolunda ilerliyor. Bu eylem, Trump yönetimi sırasında yapılan bazı değişiklikleri tersine çevirecek ve muhtemelen büyük altyapı projeleri için çevresel hafifletme ve adalet korumalarını içerecektir.

ABD Okyanus Enerjisi Yönetimi Bürosu da, enerji sektörünün karbonsuzlaştırılması için çok önemli olduğu düşünülen açık deniz rüzgar gelişmeleri için yeni düzenlemeleri sonuçlandırmanın eşiğinde. Yaklaşan reformlar, meteorolojik şamandıralar, etüt ve hizmet dışı bırakma finansmanı ile ilgili gereklilikleri gözden geçirerek kiralama sürecini kolaylaştırmayı ve geliştiriciler için maliyetleri azaltmayı amaçlıyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Ayrıca, Enerji Bakanlığı fırınlar, sobalar ve çamaşır makineleri için cihaz verimlilik standartlarını nihai hale getirmeyi düşünmektedir. Bu standartların enerji tüketimini azaltarak emisyonların azaltılmasına katkıda bulunması bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.