Avalanche’ta (AVAX) nabızlar tutuldu: Yükseliş sürecek mi?

Yaklaşık üç ay sonra 50 dolar bandına gelen Avalanche (AVAX) volatil fiyat hareketlerine hazırlanıyor olabilir.

Piyasanın yükselişine tam olarak adapte olamayan Avalanche (AVAX) son fiyat hareketiyle umut verdi. Diğer altcoin’lerin büyük bir kısmına oranla daha alt seviyede kalan popüler coin, 50 doları test ederek hem ekosistemi hem de yatırımcıları adına yeşil ışık yaktı. Bitcoin‘deki boğa koşusuna yavaş yavaş ayak uydurmaya başlayan AVAX, hangi seviyeleri test edebilir? AVAX için dikkate alınması gereken noktalar hangileridir?

50 Dolar seviyesi AVAX için belirleyici olacak!

50 Doları aşmakta zorlanan AVAX, teknik tarafta zorlu bir süreç ile karşı karşıya. BTC’nin soluksuz yükselişi, BTC dominansının artışı ve AVAX’ın dirence gelmesi, parite adına tehlike yaratmaya başladı. Fakat, BTC’nin 72.000 doların üzerinde kalmaya devam etmesi, BTC dominansının yüzde 50’ye geri çekilmesi veya Avalanche ekosisteminden gelebilecek olumlu bir haber, AVAX fiyatını üst seviyelere atabilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 49,70 – 55,08 – 65,61 ve 75,48 dolara doğru yükseliş izleyebiliriz.

Başta Solana olmak üzere diğer ekosistemlerin Avalanche’ın önüne geçmesi, BTC’nin 70.000 doların altında günlük kapanışlar yapması veya BTC dominansının yüzde 60’a yürümesi halinde AVAX’ta düşüş kaçınılmaz olacaktır. Böyle bir senaryoda sırasıyla 43,16 – 39,35 – 33,25 ve 27,35 dolara düşüşler gözlemlenebilir. Bunlara ek olarak, kısa/orta vadeli fiyat yapısında karar verici nokta ise 39,35 dolar olacaktır. Bu seviye baz alınarak düşük zaman dilimlerindeki fiyat hareketlerine dikkat edilebilir.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.