Avalanche (AVAX) için kritik eşik: Devasa kilit açılımı yaklaştı!

40 doların üzerinde kalıcı olmaya çalışan Avalanche (AVAX), 22 Şubat’ta 380 milyon dolarlık token kilit açılımı gerçekleştirecek.

Kripto paraların lideri Bitcoin (BTC), 52 bin doların üzerinde fiyatlanarak piyasada pozitif bir görünüm oluşturdu. Kripto para piyasasında düşüş beklentisinin kaybolması, alım iştahını ortaya çıkarttı. Birçok altcoin, para girişlerinin artmasıyla birlikte önemli yükselişlere imza attı.

Popüler kripto para birimi Avalanche (AVAX), Şubat başından bu yana yüzde 25’lik yükseliş gerçekleştirerek 40 dolara ulaştı. Yükseliş beklentilerinin hakim olduğu Avalanche, 22 Şubat’ta önemli bir virajla karşılaşacak.

Avalanche (AVAX) kilit açılımı kapıda

TokenUnlocks’tan elde edilen verilere göre, Avalanche’ta 9,54 milyon AVAX’ın (380 milyon dolar) kilidi açılacak. 22 Şubat’ta gerçekleşecek kilit açılımında, ekibe ve vakfa da pay dağıtılacak.

TokenUnlocks verilerine göre, kilidi açılacak olan 9,54 milyon AVAX 4 farklı şekilde dağıtılacak. Kilit açılımı sonrası, stratejik partnerlere 2,25 milyon AVAX (89,55 milyon dolar) aktarılacak. Diğer üç dağılım ise şu şekilde; Vakfa 1,67 milyon AVAX (66,34 milyon dolar) devredilecek, takıma 4,5 milyon AVAX (179,1 milyon dolar) transfer edilecek ve 1,13 milyon AVAX (44,78 milyon dolar) airdrop’lar için ayrılacak.

22 Şubat’ta gerçekleşecek kilit açılımı, AVAX dolaşım arzının yüzde 2,6’sına denk geliyor. Bu nedenle AVAX fiyatında kısa süreli de olsa volatilite olabileceği belirtiliyor.

Tokenunlocks’a göre, toplam AVAX arzının yüzde 42,07’si kilitli durumda. Bu AVAX’lar, 20 Ekim 2030’da tamamen dolaşıma girecek.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.