Arbitrum’a (ARB) dikkat: Yalnızca beş gün kaldı!

Türkiye kripto ekosisteminde büyük bir kitleye sahip olan Arbitrumda (ARB) ipler geriliyor.

Bitcoin’in (BTC) 72.000 dolara ulaşmasına karşılık beklenen performansı bir türlü ortaya koyamayan Arbitrum (ARB), kilit açılımıyla gündeme geldi. Diğer kilit açılımlarına oranla çok daha büyük bir işe imza atacak olan proje, 16 Mart itibarıyla 1,11 milyar ARB’yi (2,32 milyar dolar) piyasaya sürecek. Kilit açılımının yaratmış olduğu panik ortamı ve ARB’nin boğa piyasasına sessiz kalması kafaları karıştırdı. Peki kilit açılımına dair detaylar nedir? Fiyatı nasıl etkileyebilir?

Eski şöhreti kalmadı: Kilit açımıyla daha çok darbe alabilir!

BTC’nin 72.000 doları, Ethereum’un (ETH) ise 4050 doları aşmasına karşılık ARB’nin fiyat hareketleri oldukça yetersiz kaldı. Piyasaya ilk çıktığında kripto yatırımcılarını büyüleyen ARB, aynı etkiyi sürdürmekte zorluk çekti. Bunlara ek olarak yeni trendlerin ve projelerin ortaya çıkması, ARB’yi arka plana attı.

16 Mart’ta gerçekleşitirilecek kilit açılımına baktığımızda, 1,1 milyar ARB piyasaya sürülecek. Bu ARB’ler haberin yazımı itibarıyla 2,32 milyar dolara denk geliyor. Kilidi açılacak olan token’ın dolaşımdaki arza oranı ise yüzde 76,62. ARB’nin güncel piyasa değer, 3,018 milyar dolar. Kilit açılımının getirdiği kaos ortamı, BTC’nin 70.000 doların altına gevşemesi veya BTC dominasyonunun şiddetli yükselişi, ARB’de satış baskısı yaratacaktır. Böyle bir senaryoda 1,95 dolara kadar anlık düşüşler yaşanabilir.

Kilit açılımlarının fiyat üzerinde kritik bir etki etmemesi, BTC’nin 70.000 doların üzerinde günlük kapanış yapması veya BTC dominasyonunun yüzde 50 bandına düşmesi, ARB’nin önünü açacaktır. Böyle bir senaryoda ise ilk olarak 2,5 dolara doğru bir tırmanış takip edilebilir.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.