Arbitrum (ARB) yatırımcılarına dikkat: Nefesler tutuldu!

Bitcoin’deki geri çekilmeyle büyük bir satış gören Arbitrum (ARB) son altı ayın dip seviyesine gelerek panik yarattı.

Son günlerde çalkantılı seyreden Bitcoin, altcoin’lere darbe vurmaya devam ediyor. Özellikle de bazı paritelerdeki düşüş, dikkatlerden kaçmadı. Türkiye kripto ekosisteminde kayda değer bir yere sahip olan Arbitrum, bu projelerin başında geliyor. Fenomenlerin ve yatırımcıların merakla takip ettiği popüler coin, kısa süredeki düşüşüyle son altı ayın dip seviyesine yaklaştı. Peki ARB’de düşüş sürecek mi? ARB için hangi seviyeler dikkate alınmalı?


Arbitrum’da (ARB) düşüş derinleşebilir!

Bitcoin’in (BTC) düşüş yaşamasıyla birlikte 0,85 dolara kadar sarkan Arbitrum (ARB) hem ekosistemini hem de yatırımcılarını endişelendirdi. Son altı ayın dip seviyelerine yakın seyreden popüler coin, tehlike saçmaya devam ediyor. Kısa zaman aralığında 1,2338 doları aşmakta zorlanan ARB, 0,99 dolarda tutunamaması halinde 0,80 – 0,73 dolar aralığına geri çekilebilir. Bu alanın kaybedilmesi halinde ise paritede çok büyük bir satış baskısı oluşması kuvvetle muhtemel.

Bitcoin’in 70.000 dolar üzerinde günlük kapanış yapması, BTC dominansının düşüşü, jeopolitik gerilimin durulması veya Katman-2 trendinin gelmesi halinde Arbitrum’dan beklentiler artacaktır. Böyle bir senaryoda ARB yatırımcılarının direnç olarak takip etmesi gereken noktalar sırasıyla 1,23 – 1,45 – 1,70 -1,80 – 2,10 ve 2,43 dolar.

Sosyal metrikler zayıf ilerliyor!

Google Trens verilerine göre, Arbitrum kelimesinin araştırılmasında büyük bir düşüş gözlemleniyor. 13 Mart’ta 100 Google Trends puanına ulaşan Arbitrum araştırması, paritenin düşüşe geçmesiyle beraber 27’ye kadar sarktı. ARB’nin son düşüşüyle beraber sosyal metriklere yansıyan bu gelişme dikkatlerden kaçmadı. Olasi bir ARB boğasının gözlemlenebilmesi için bu metriğin 50 üzerinde seyretmesine dikkat edilebilir.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.