Analistler konuştu: Altcoin rallisi yolda mı?

Kripto para analistleri, Bitcoin dominansının gidişatından yola çıkarak önümüzdeki günlerde altcoin rallisinin başlayabileceğini tahmin ediyor.

Geçtiğimiz gün X hesabından bir paylaşım yapan kripto fenomeni Rekt Capital, Bitcoin fiyatının hareketli seyrine karşın ilk 10 token harici toplam piyasa değerinin 315 milyar dolar çevresinde sabit kaldığını tespit etti.

Rekt Capital’e göre daha küçük piyasa değerine sahip kripto paralar bu sınırı aşabilir ise büyük yükselişler kapıda.

“Bitcoin fiyatının son birkaç haftada ne yaptığı önemli değil… Altcoin piyasa değeri tek sabit oldu. Haftalardır destek olarak 315 milyar dolarlık kırmızı seviyeyi sürekli olarak yeniden test ediyoruz.”

Kripto traderları, daha yüksek risk-ödül getirisini temsil ettikleri için altcoin piyasalarını yakından gözlemliyor. Bir çok isim, altcoinlerin önümüzdeki günlerde yükseleceği beklentisine sahip. Geçmiş boğa piyasalarının başlangıçlarında Bitcoin, diğerlerine kıyasla her zaman daha çok öne çıktı. BTC’nin yükselişi sakinleştikten sonra ilgi diğer kripto paralara doğru hareket etti.

Diğer teknik analistler Crypto Nova, Titan of Crypto ve Kevin Svenson gibi isimler de önümüzdeki dönemde altcoinlerden oldukça umutlu.

Altcoinlerin yolu uzun

Bitcoin, geçtiğimiz haftalarda tüm zamanların rekorunu kırsa da altcoinler için aynısını söylemek henüz mümkün değil. BTC’nin piyasa dominansı, Tradingview verilerine göre Eylül 2023’ten günümüzde yüzde 50’nin üzerinde. Güncel rakam, kripto paraların atasının toplama kıyasla yüzde 54,5 hakimiyet kurduğunu ortaya koyuyor.

Toplam kripto piyasa değeri 2,74 trilyon dolar civarına yükselirken diğer tokenlar genel olarak yatay seyrediyor .

Geçtiğimiz günlerde yeni rekora imza atan Toncoin (TON) gibi istisnaların haricinde, büyük altcoinlerin çoğu 2021 zirvelerine kıyasla oldukça uzakta. XRP, BCH, DOGE ve AVAX gibi kripto paralar rekora yüzde 60 mesafedeyken BTC için bu rakam sadece yüzde 5.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.