Altın, geçtiğimiz haftaya rekorla başlamıştı ancak o seviyelerde tutunamadı

Geçtiğimiz haftaya rekor bir yükseliş ile başlayan ons altın, geçen haftanın ilk saatlerinde 2.148 seviyelerini test etmişti. Fakat buralarda tutunma gerçekleşmedi ve aşağı yönlü hareketlenmeler görüldü.

Bununla birlikte ons altın geçen haftayı 2.004 seviyelerinde kapattı. Haftanın son işlem gününde ABD kanadından gelen tarım dışı istihdam verisi izlenmiş ve veri Kasım’da 199 bin kişi artmıştı. Bununla birlikte Kasım’da işsizlik, yüzde 3,9 seviyesinden yüzde 3,7 seviyesine geriledi. Gelen veriler sonrasında ise ABD kanadında 2 ve 10 yıllık tahvil getirilerinde yükselişler gerçekleşti.

Yeni haftada ise gündem Fed’in faiz kararında olacak. Yarın başlayacak olan toplantı 2 gün sürecek ve Fed Çarşamba akşamı kararını açıklayacak.

Piyasalardaki beklentiler, bankanın faiz oranlarında bir değişiklik yapmayacağı yönünde ağırlık kazanmış durumda. Yine de karar metninde önümüzdeki yıla dair ipuçları aranacak.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 2.015 – 2.035 – 2.050 seviyeleri direnç, 1.985 – 1.960 – 1.935 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.