ABD’de tahvil ihalelerine yoğun ilgi sürdü

Bu hafta gerçekleştirilen 3 ve 10 yıllık başarılı tahvil satışlarının ardından ABD Hazinesi dün 25 milyar dolarlık 30 yıllık tahvil ihracına çıktı.

İhalede getirinin beklenenden düşük çıkması, yatırımcıların uzun vadeli tahvillere yönelik talebi konusundaki endişeleri yatıştırdı.

İhalede oluşan getiri yüzde 4,36 ile ihale tekliflerinin sona erdiği New York saatiyle 13:00’ün hemen öncesindeki piyasa getirisi olan yüzde 4,38’in altında kaldı.

Getiri oranının düşük kalması, talebin piyasanın tahminlerinden yüksek olduğunu ortaya koydu. İki yıldan uzun bir sürenin en yüksek tutarlı 30 yıllık tahvil satışı, bu hafta yapılan üç ihalenin sonuncusuydu.

İhale öncesinde 30 yıllık tahvil getirisi bir haftadan uzun bir sürenin en yüksek seviyesine tırmandı. Satışlar, haftalık yeni işsizlik başvurularının beklenenden düşük çıkmasıyla daha da arttı.

30 yıllık tahvilin getirisi Perşembe günü bir ara 5 baz puan kadar yükselerek yüzde 4,38 ile 1 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ancak sonrasında yükselişlerin bir kısmını geri vererek günü yüzde 4,35’ten tamamladı.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.