ABD hükümeti enerji tüccarı Gunvor’a karşı açılan ceza davasını açıklayacak

ABD Adalet Bakanlığı, küresel enerji ticareti piyasasının önemli oyuncularından Gunvor’a karşı bir ceza davası açacağını duyurmaya hazırlanıyor.

Bu gelişme Cuma günü New York, Brooklyn’deki federal mahkemede ortaya çıkan belgelerle ortaya çıktı. Dava, savcıların şirkete karşı yöneltmeyi hedefledikleri iddiaları özetleyen bir suç duyurusunun yapılmasını içeriyor.

Bu yasal işlem, Gunvor’un faaliyetlerini mercek altına alan bir dizi soruşturmanın ardından geldi. 2020 yılında şirkete hem Adalet Bakanlığı hem de Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından mahkeme celpleri gönderildi. Bu celpler, şirketin iş uygulamalarına yönelik bir soruşturmanın parçasıydı.

Şirketin yasal sıkıntılarına ek olarak, Gunvor’un eski bir çalışanı 2021 yılında suçunu kabul etti. Bu kişi, firma için avantajlı iş anlaşmaları sağlamak amacıyla Ekvador’daki yetkililere rüşvet ödenmesini içeren sözde bir plana dahil edildi.

Eski çalışanın suçunu kabul etmesi şirketin iç işleyişine ışık tuttu ve muhtemelen ABD hükümetinin inşa etmekte olduğu davaya katkıda bulundu.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.