SEC, Binance davasındaki duruşmada istediğini alamadı 

Investing.com – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Binance’in ABD iştirakine yönelik açtığı davada ilk duruşma dün gerçekleşti.

SEC, davada Binance.US’in ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor. Bu kapsamda düzenleyici kurum, iddasını kanıtlamak için borsanın yazılım altyapısını daha detaylı incelemek için bir başvuruda bulundu. Bunun yanında SEC, daha detaylı araştırma için şirketin ek veriler sunmasını istedi. 

Mahkemenin yargıcı Zia Faruqui ise mevcut durumda böyle detaylı bir inceleme konusunda kararsız kalırken düzenleyici kurumdan talebini daraltmasını ve iddialarıyla ilgili daha fazla tanık sunmasını talep etti.

SEC ise Binance.US’in iş birliği yapmaktan kaçınarak inceleme için detaylı veriler sunmadığını söyledi. Bunun yanında kurumun sadece 3 tanığı bulunuyordu. Binance.US ise davada mevcut duruşunu koruyarak SEC’in aşırı veri talebinde bulunduğunu iddia etmeye devam etti. Diğer yandan şirket, üst düzey yöneticilerin ifade vermesini zorlamaya karşılık bu kişilerin müşteri varlıklarının korunması ve işleyişiyle ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmadıklarını iddia etti. Bu yüzden Binance, üst düzey yöneticilerin davada ifade vermesini engellemeye çalışıyor. 

SEC ile Binance.US arasındaki duruşma, bir anlaşmaya varılarak sonlandı. Bu anlaşmaya göre Binance.US’in kaynaklarının tamamen kesilmesi engellendi. Bununla birlikte şirket, finansmanını sadece temel ticari faaliyetler için kullanabilecek. SEC ise Binance.US’ten yeterli bilgi alamaması ve üst düzey yöneticilerin ifadesine başvurulamaması konusunda endişelerinin devam ettiğini belirtti. 

Düzenleyici kurum ile borsa arasındaki yargı süreci devam ederken dava sürecinin derinleşmesi bekleniyor. Gelinen noktada ise her iki taraf için riskler geçerliliğini koruyor ve dava sonucuna yönelik belirsizlik devam ediyor.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?