Kıymetli madenler haftaya kazançla başladı

Altın yeni haftaya alıcılı bir başlangıç yaparak son iki haftanın zirvesine çıktığı bir günü tamamladı.

1.924 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seans boyu alım seyrinde olarak dikkatleri üzerine çekti. Enflasyon verisi, piyasaların beklentisi paralelinde açıklandıktan sonra altında gözlemlenen yükseliş, bu hafta da sürmüş oldu. 1.934 dolar/onstan günü tamamlayan sarı maden, yüzde 0,3 kazancı hanesine yazdı.

Gümüş, dünkü seansta altınla benzer şekilde kazançlı bir günü geride bırakırken 23 dolar/onsun üzerine tutunmaya başarmış oldu. 23,04 dolar/ons seviyesinden güne başlayan beyaz maden, 23,25 dolar/onstan seans kapanışı yaparak yüzde 0,9 kazanç elde etmiş oldu.

Platin de seansı yeşilde kapatan bir diğer kıymetli madeni olurken iki haftanın zirvesinden kapanış yaptı. 930 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 937 dolar/onstan günü kapatarak yüzde 0,8 kazançla seansı tamamladı.

Paladyum, günü yatayda kapatan bir kıymetli maden olarak öne çıkarken 1.200 dolar/onsun üzerinde kalma çabası devam ediyor. 1.248 dolar/ons seviyesinden günü tamamlayan paladyum, seansı başladığı seviyeye yakın tamamlamış oldu. 

Kaynak: TROY

Hibya Haber Ajansı

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?