Japon bankacılık devi kurumsal yatırımcılar için Bitcoin fonu kurdu

Investing.com – Japonya’nın en büyük yatırım bankalarından biri olan Nomura’nın dijital varlıklar iştiraki Laser Digital, Bitcoin Adaptasyon Fonu’nu ihraç ettiğini duyurdu. 

Yapılan açıklamada fonun, kurumsal yatırımcıların dijital varlık sınıfına erişmeleri için sorunsuz bir yol sağlayacağı belirtilirken, bu ihracın Laser Digital Asset Management’ın piyasaya sunacağı bir dizi kripto benimseme yatırım çözümünün ilk adımı olduğu açıklandı.

Laser Digital, Bitcoin Adaptasyon Fonu’nun Bitcoin‘e uzun vadeli yatırım konusunda en uygun maliyetli ve güvenli yatırım çözümü olduğunu iddia etti. Laser, fonun varlıklarını güvence altına almak için 2018 yılında Nomura, Ledger ve Coinshares tarafından kurulan ve kurumsal dijital varlık yatırımcıları için düzenlenmiş bir saklama çözümü sunan Komainu’yu kullanacak. 

Laser Dijital Varlık Yönetimi Başkanı Sebastien Guglietta fonun ihracıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Nomura tarafından kurulan Laser Digital merkezi İsviçre’de bulunuyor. Şirket, küresel yatırım bankacılığını kriptoya özgü bir deneyimle birleştirmeyi amaçlıyor.

Japonya’da geçtiğimiz günlerde kripto endüstrisine yönelik Asya Bölgesi’ndeki hızlı gelişimi yakalamak adına önemli bir adım atıldı. Yeni gelişmeye göre Japonya’daki girişimler artık hisse senedi ihracı yanında kripto para ihracı yoluyla fon toplama girişiminde bulunabilecek. 

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?