Goldman Sachs’ın eski yöneticisi, Ethereum’a rakip gördüğü altcoin’i açıkladı

SOL, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal’ın dikkatini çekti ve Pal, kripto parayı, öne çıkan altcoin seçeneklerinden biri ve Ethereum’un hakimiyetine potansiyel bir rakip olarak ilan etti.

Yeni bir röportajda Pal, Solana’nın benzersiz güçlü yönlerini vurgulayarak rakipsiz hızını ve performansını, hatta ödeme devi Visa’nın onu tercih ettiği platform olarak seçmesine neden olan niteliklerini vurguladı.

Pal, SOL’a duyduğu heyecanı ortaya koyarak onu en önde gelen altcoin tercihlerinden biri ve Ethereum dışındaki en umut verici proje için bir yarışmacı olarak nitelendirdi. Kripto uzmanı ayrıca Solana’nın kurucu ortağı, halk arasında Toly olarak bilinen Anatoly Yakovenko’nun kripto para dünyasındaki artan etkisine de ışık tuttu.

Bu düşünce, Solana’nın Ethereum’a kıyasla farklılığını ortaya koyuyor ve bu blokzincir ekosistemleri arasındaki bağlantı potansiyeline işaret ediyor. Visa’nın kısa süre önce Solana’da stabilcoin mutabakat yeteneklerine girdiğini duyurması, sektördeki güvenilirliğini daha da artırıyor.

Solana: Son piyasa performansı ve genel görünüm

Pal’ın iyimser görünümüne rağmen grafikler, Solana için farklı bir hikaye anlatıyor. 5 Ağustos’ta SOL, fiyatı 22,73 dolarlık önemli destek seviyesinin altına düştüğü için düşüş eğilimli bir piyasa yapısı yaşadı. Ardından Ağustos ortasında keskin bir düşüş yaşadı ve son zirvesinden yüzde 23,8’lik şaşırtıcı bir düşüşe tanık oldu.

Şu an itibarıyla Solana, bu düşüş trendinin pençesinde kalmaya devam ediyor ve piyasa yapısı henüz bir tersine dönüş belirtisi göstermiyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) kritik 50 puanın altında seyrederek hâkim düşüş momentumunun altını çiziyor. Boğalar için önemli bir savunma hattı, 16,94 dolardaki yüzde 78,6’lık geri çekilme seviyesi.

Analistlere göre bu destek seviyesinin test edilmesi, uygun bir satın alma fırsatı sunabilir ve potansiyel olarak 25,5 dolar, 29 dolar ve iddialı 32 dolarlık yerel zirveleri hedefleyebilir. Bununla birlikte 15,5 doların altına bir düşüş, yüzde 78,6’lık geri çekilme seviyesinde yükselişin tersine dönme umutlarını geçersiz kılacaktır.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?