ABD’de Piyasa Öncesi: Konut verileri, AutoZone bilançosu, Instacart halka arzı

Investing.com – Yatırımcılar, Fed’in faiz oranlarıyla ilgili son kararı ile ekonomik projeksiyonlarını beklerken hisse senetleri dün zayıf bir şekilde işlem gördü.

Vadeli işlem piyasaları Fed’in, enflasyonu düşürmek amacıyla son 12 toplantısının 11’inde faiz oranlarını artırdıktan sonra bu hafta sabit tutmasını bekliyor. Ancak enflasyonun hâlâ %2’lik hedefin üzerinde seyretmesi nedeniyle Fed şu andan itibaren duraklayacak mı yoksa bu yıl bir kez daha faiz mi artıracak, piyasalar bu konuda tam bir fikir birliği içinde değil.

Çarşamba günü öğleden sonra açıklanacak kararın yanı sıra yatırımcılar, Fed Başkanı Jerome Powell’ın düzenleyeceği bir basın toplantısını dinleyecek. Toplantıda Powell, Fed’in düşünceleri hakkında daha fazla bilgi verebilir.

Karar, politika yapıcıların önümüzdeki birkaç yıl içinde enflasyon, işsizlik ve gayri safi yurt içi hasılanın nereye gideceğine inandıkları da dahil olmak üzere Fed’in son ekonomik projeksiyonlarını içerecek.

Enflasyon için yıl sonu projeksiyonu, Fed’in Kasım ve Aralık toplantılarındaki görünümüne işaret edebilir.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Konut verileri

Ağustos ayına ilişkin konut başlangıçları ve inşaat izinleri raporu, TSİ 15.30’da paylaşılacak. Analistler, konut başlangıçları için de inşaat izinleri için de yıllıklandırılmış rakamların 1,44 milyon olmasını bekliyor.

2. AutoZone kazançları

AutoZone Inc (AZO) için analistlerin beklentisi, 5,6 milyar dolar gelirle 45 sent hisse başına kazanç raporlaması yönünde.

3. Instacart’ın borsada işleme başlaması

Dün gece ilk halka arzını fiyatlandıran teslimat platformu Instacart’ın, bugün New York’ta işlem görmeye başlaması bekleniyor. Bu, Arm Holdings ADR’nin (ARM) geçen haftaki halka arzından sonra yeni hisse ihraçları için yatırımcı coşkusu için bir test.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?