ABD Ticaret Odası ve ABD-Türkiye İş Konseyi’nin düzenlediği yuvarlak masa toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’li CEO’larla bir araya geldi

ABD Ticaret Odası ve ABD-Türkiye İş Konseyi’nin düzenlediği yuvarlak masa toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’li CEO’larla görüştü.

Toplantıya Türkiye’de finansal hizmetler, konaklama, imalat, enerji, tüketici ürünleri, tarım, teknoloji, altyapı ve lojistik sektörlerinden yatırımları bulunan şirketler katıldı.

Katılımcılar arasında bulunan Chobani’nin sahibi Hamdi Ulukaya “Türkiye, yetenekli bir endüstriyel temele sahip zengin bir ticaret geçmişine sahiptir ve iki ülke birlikte, ticareti ve yatırımı ilerletmek için yenilikçi düşünceyi getirebilir, aynı zamanda güvenlik, sürdürülebilirlik ve eşitsizlik gibi çağımızın en acil küresel sorunlarıyla mücadele etmek için de çalışabilir. İyilik için bir güç ve herkes için daha sürdürülebilir bir dünya inşa etmek amacıyla endüstriler arası ve hükümet liderleriyle birlikte çalışan iş dünyası liderleri, bu çabalarda önemli bir rol oynuyor” dedi.

ABD Ticaret Odası Uluslararası Üye İlişkileri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Orta Doğu ve Türkiye Kıdemli Başkan Yardımcısı Khush Choksy ise şunları söyledi:

TİCARİ GÖRÜŞMELERİ HIZLANDIRMA ÇAĞRISI

“ABD özel sektörü, Türkiye liderliğinin ekonomiyi istikrara kavuşturmak, ticareti genişletmek ve içeriye yönelik yatırımları kolaylaştırmak için geçirmekte olduğu reformlardan cesaret alıyor. Daha sağlam ve dayanıklı tedarik zincirleri oluşturmak ve pazara erişimi artırmak amacıyla ekonomilerimizi uyumlu hale getirmek için daha fazla çalışma yapılabilir. Devam eden bu dönüşümde kritik bir adım olarak ABD ve Türk hükümetlerini ticari görüşmeleri hızlandırmaya çağırıyoruz”

ABD Ticaret Odası ve ABD-Türkiye İş Konseyi’nin yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la daha geniş katılımlı bir toplantı düzenleyecek. Toplantıyda ABD’li iş dünyası yöneticileri ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar da katılacak.

patronlardunyasi.com

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?