400 milyon dolar aklayan avukatın yeni davası reddedildi!

OneCoin dolandırıcılığında 400 milyon doları aklayan bir avukatın, 2019 yılında kendisine açılan davada yeni bir duruşma yapılması yönündeki talebi reddedildi.

OneCoin operasyonunda 400 milyon doları cebe atmaktan sorumlu olan avukatın, 2019 yılında kendisine karşı açılan davada ortalıktaki yalan beyanlara rağmen, yeni bir duruşma yapılması yönündeki talebi reddedildi. 2019’daki ilk davada yasal hatalar ve sahte ifadeler olduğunu öne sürmesine rağmen yeni bir duruşmanın reddedilmesi, büyür bir tepki çekti.

Onecoin operasyonu yeniden gündeme oturdu!

18 Eylül’de yayımlanan bir rapora göre 54 yaşındaki avukat Mark Scott, o dönemde OneCoin’in dolandırıcılık amaçlı bir operasyon olduğunu bilmediğini ve para aklayan fonun kurulmasındaki rolü nedeniyle suçlanmaması gerektiğini savundu. OneCoin kurucusu Ruja “Cryptoqueen” Ignatov.

Scott, Kasım 2019’da kara para aklama ve banka dolandırıcılığından dolayı suçlu bulundu. Savcılar, Scott’ın OneCoin planından alınan ödemeleri ve işlemleri işleyen sahte bir fon aracılığıyla toplam 50 milyon dolar kazandığını tespit etti. Hukuk ekibi o zamandan bu yana, ilk duruşmadaki yalan beyanı öne sürerek yeni bir duruşma arayışı içersinde.

18 Eylül’deki duruşmada ABD Bölge Yargıcı Edgardo Ramos, Konstantin’in 2019’daki duruşmasında verdiği yalan ifadeye rağmen “masum bir kişinin mahkum edilmiş olabileceğine” ikna olmadığını söyleyerek avukatların yeni duruşma talebini reddetti.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?