FTX davasında üç sanık geçici uzlaşmaya vardı

FTX toplu davasında üç sanık geçici uzlaşmayı kabul etti. Sanıklar arasında YouTube fenomenleri de yer alırken, dosyada uzlaşma şartları açıklanmadı.

FTX sanıkları uzlaşmaya vardı

Jacksonville Jaguars oyun kurucusu Trevor Lawrence, YouTube fenomenleri Keven Paffrath ve Tom Nash ile birlikte FTX toplu davasında önerilen uzlaşmaya vardı. Dosyada herhangi bir ayrıntı veya uzlaşma şartları açıklanmadı.

Bunun yanı sıra, toplu davanın avukatı, “diğer FTX davalılarıyla devam eden gizli, uzlaşma görüşmeleri yaptıklarını” belirtti.

Öte yandan Ekim ve Kasım ayları için arabuluculuk tarihleri belirlendi ve avukatlar yakın bir zamanda “Davayı Düşürme Dilekçeleri” sunma niyetinde olduklarını açıkladı.

Bir diğer başvuruda, davacıları temsil eden avukatlar Ben Armstrong’un gönüllü olarak azledildiğine dair bir bildirimde bulundu. Armstrong, Nisan ayında davaya müdahil olan avukatları taciz etmekle suçlanmıştı.

Uzlaşmaların ilerlemesi halinde, avukatlar 5 Ocak’ta bir Ön Onay Talebi planlamak için dosya sunacaklar. Uzlaşma başvuruları, FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried‘in 3 Ekim’de mahkemeye çıkmasından birkaç hafta önce gelmesi dolayısıyla dikkat çekti. Ayrıca Bankman-Fried, geçtiğimiz ay yedi dolandırıcılık ve komplo suçlamasını da kabul etmemişti.

Ne olmuştu?

Nash, Paffrath ve Jackson’ın yanı sıra aralarında Tom Brady, Shaquille O’Neal, Gisele Bundchen ve Larry David’in de bulunduğu bir dizi ünlünün adı FTX’in çöküşünün ardından açılan toplu davalarda yer almıştı. Davalar Miami’de federal bir yargıç önünde görülmek üzere birleştirilmişti.

Temmuz ayında Steph Curry ve NBA Golden State Warriors’a karşı da bir toplu dava açılmıştı. Davacılar, Warriors ve Curry’nin “FTX Group tarafından yürütülen suistimallere önemli ölçüde yardım eden veya teşvik eden” bir komploya karıştıklarını iddia etmişti.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?