Ether (ETH), gerçek değerinin yüzde 27 altında seyrediyor

Republic Crypto ve Re7 Capital arasında araştırma odaklı bir ortak girişim olan RxR’ın analizine göre Ethereum blokzincirin yerel token’ı Ether (ETH), gerçek değerinin yüzde 27 altında işlem görüyor.

RxR’ın gerçeğe uygunluğu ölçen projeksiyonu, Ethereum ölçeklendirme ağlarındaki aktif kullanıcı verilerini ve ağın adil değerini ölçmek amacıyla mainnet’teki aktif kullanıcıları ölçen Metcalfe modelini (ML) harmanlıyor. Metcalfe modeli, yalnızca mainnet’teki aktif kullanıcı sayısına odaklanma eğilimi gösteriyor.

Bu modele göre ağın değeri, sahip olduğu kullanıcı sayısının karesiyle doğru orantılı olarak ilerliyor. Ether, kullanıcıların Ethereum blokzincirde işlem gerçekleştirebilmelerini, ödüller kazanabilmelerini, staking yapabilmelerini ve çok daha fazlasını sağlıyor. Bu nedenle Ether’in değeri Ethereum’daki ağ kullanımıyla yakından bağlantılı.

RxR analisti Lewis Harland, geçen hafta paylaşılan notta şunları söyledi:

Layer-2 piyasadaki en heyecan verici alanlardan biri haline geldi

IntoTheBlock verilerine göre kripto borsası Coinbase’in BASE ağı, en benzersiz adreslere ve işlemlere sahip. Arbitrum ise işlem hacmiyle öne çıkıyor. Optimism, superchain (süper zincir) vizyonuna odaklanmaya devam ediyor.

L2Beat verilerine göre iki yıl içerisinde layer-2 protokollerindeki kilitli toplam değer, üç kattan fazla artarak 9 milyar doların üzerine çıktı.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?