Borsa İstanbul haftaya kısmi düşüşle başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi, haftaya %0,12 oranında kısmi düşüşle 7.952,42 puandan başladı.

BIST 100, geçen hafta 8.403 – 7.797 puan aralığında hareket ederken haftayı %4,36 düşüşle 7.962 puandan kapattı. BIST 100, dolar başında da %5’e yakın değer kaybederken 292 dolara kadar geriledi.

Borsa İstanbul hafta açılışında negatif görünümlü bir açılış gerçekleştirirken sektörel bazda iletişim %1,5’in üzerinde yükselişle öne çıktı. Ardından baskı ve ulaştırma, kısmi yükselişler kaydetti. Güne ekside başlayan sektörlerin başında ise faktöring, gıda ve tekstil var. Bankalar, güne %0,6 oranında düşüşle başlarken holding sektörü %0,3 oranında düşüşle başladı.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında BRSAN, BERA, BRYAT, EUREN ve ASUZU, güne artıda başlayan hisselerin başında geldi. BIST 100’de güne ekside başlayan hisselerin başında ise HALKB, SOKM, EGEEN, VAKBN ve ALFAS yer aldı.

Borsa İstanbul genelinde ISBTR, TARKM, GIPTA, RTALB ve TRILC güne tavan fiyatından başladı. Güne en çok düşüşle başlayan hisselerin başında ise ELITE, PAPIL, SELGD, RYGYO ve NUGYO vardı.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?