Milyarder yatırımcı hacklendi: 870.000 dolar kayıp!

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, sıcak cüzdanlardan birine yaşadığı saldırı sonucunda 900 bin dolara yakın zarar yazdı.

Blockchain analisti Wazz, yaklaşık olarak beş aydır etkileşimde bulunmadığı Cuban’ın cüzdanlarından birinde şüpheli davranışların altını çizdikten sonra 15 Eylül saat 20.00’da saldırıyı farkeden kişi oldu. Milyarder yatırımcıya ait sıcak cüzdanlardan birinden yaklaşık 900.000 dolar değerinde kripto paranın çekildiği bildirildi.

Topluluk üyelerinden tepki geldi

Konuyu daha da karmaşık hale getiren, 2 milyon dolar değerindeki USDC’nin de çekilip farklı bir cüzdana gönderilmesi, Wazz’ın Cuban’ın varlıkları hareket ettiriyor olabileceğinden şüphelenmesine yol açtı. Ancak birkaç saat sonra Cuban, DL News’e aylardır ilk kez MetaMask’a girdiğini doğruladı. Bunlara ek olarak hacker veya hacker topluluğunun saldırmak için zaman kolladığını öne sürdü.

Hack konusunda topluluk üyeleri, hackerların Cuban’ın faaliyetlerini izlemesinin aksine onun güvenlik ihlaline yol açacak bir şey yapmış olması gerektiğini belirtti. Bazıları Cuban’ın yanlışlıkla kötü niyetli bir işlem imzalamış olabileceğini öne sürerken, diğerleri fonların doğrudan cüzdandan dışarı aktarıldığı göz önüne alındığında özel anahtarının ele geçirildiği fikrini ortay attı.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?