Ethereum ve Bu Altcoin Kritik Lansmanları Erteledi! İşte Yeni Tarihler

Ethereum’un en büyük testnet’i olarak görev alacak Holesky, başlangıç aşamasında sorunlarla karşılaştı. ETH ile eş zamanlı olarak, Tip Coin’de lansman tarihini erteliyor.

Ethereum Holesky testnet lansmanı başarısız oldu

Ethereum topluluğu, Goerli testnet’i değiştirecek olan Holesky testinin resmi açılışını bekliyordu. Ancak Colin Wu’nun son açıklamasına göre, proje “bazı parametrelerin uyuşmaması” nedeniyle başlamadı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Holesky, tarihin en büyük Ether testnet’i konumunda.

Ethereum, “Merge” olarak bilinen proof-of-stake birleşiminden geçişinin birinci yıl dönümünü kutlarken, geliştiriciler Holesky’i Cuma günü tanıttı. Goerli’nin yerini alarak, Holesky test ortamının büyüklüğünü iki katına çıkarmayı amaçlıyor.

Wu Blockchain, konuyla ilgili olarak, “Bazı parametrelerin uyumsuzluğu nedeniyle Holesky bugün başlatılamadı. Holesky, mainnet’in iki katı büyüklüğünde olacak ve 1,46 milyon node ile Ethereum’un en büyük testnet’i olacak” diye yazdı.

Sorun yanlış yapılandırmalar

Ethereum çekirdek geliştiricisi Parithosh Jayanti, Holesky’nin, mainnet’in ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için 1.4 milyon validatör içereceğini doğruladı. Holesky, Ethereum’daki üçüncü test ağı olarak bilinmektedir. Öncekileri Goerli ve Sepolia idi. Ancak beklenen başlatma tarihi bir yapılandırma hatası nedeniyle yeniden başlatma gerektiriyor.

Testnet’in ilk blokları, beaconcha.in web sitesindeki yeni bir Blockchain gezgininde ortaya çıktı. Geliştirici Jayanthi, “Mainnet de ilk kez meydana gelebilecek bir ölçekleme sorunu yaşamak istemiyoruz. Ölçekleme sorunlarını test ağında yakalamak istiyoruz. Bu da ana Ethereum ağından daha büyük bir testnet sahip olmamız gerektiği anlamına geliyor.”

Tip Coin’de token lansman tarihini erteledi

Başlangıç aşamasında olan Tip Coin, 16 Eylül’de sosyal medyada ekibin bilgisayar sisteminin (Win10-Win11) yükseltilmesinden kaynaklanan disk hasarına uğradığını bildirdi. Proje bu nedenle token lansmanını 19 Eylül’e ertelemeye karar verdi. Ethereum gibi erteleme giden altcoin ekibi, resmi duyuruda şunları yazıyor:

Lansmanımızı bugün planlandığı gibi 18 Eylül Pazartesi 16:00 UTC’ye ertelemeye karar verdik. Şu anda lansman yaparken karşılaştığımız sorunların yanı sıra, bu kadar geç lansman yapmak birçok zaman dilimine haksızlık olur.

Dahili olarak iki ekibimiz — bot tespiti ve veri alımı ekipleriydi. Ön uç ve Twitter ucu (Swapo) hazırlandı, ancak lansmandan önce iddialarla ilgilenen ekibimiz bozuk bir diskle karşılaştı (Windows 10 – > 11). Tüm veriler güvende ve yedekleniyor ancak bu, bariz gecikmelere neden oldu.

Ethereum tabanlı bir ERC-20 olan TipCoin, kullanıcıların diğer Twitter kullanıcılarına içerikleri ve katılımları için tip vermelerini sağlıyor. Ertelenen lansmanla birlikte TipCoin ekibi, heyecan dolu bir tweet ile topluluğunu merakta tutuyor. Resmi açıklamalara göre:

Bu Pazartesi mükemmel bir lansman için tüm geliştirme gücümüzü yeniden gruplaşmaya ve her şeyi düzene sokmaya harcıyoruz. Desteğiniz için teşekkür ederiz. Pazartesi günü görüşürüz. Bu, bu konunun son tweet’idir, resmi sözleşmelerimiz devreye alınmıştır. Lansman pazartesi. Dikkatli ol.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?