ChatGPT’den 2024, 2028, 2032 ve 2050 yılları için XRP fiyat tahmini!

XRP özellikle son dönemde çalkantılı bir süreçten geçiyor. İnişli çıkışlı bir seyir izleyen popüler altcoinin geleceği için yatırımcılar oldukça endişeli. Ripple‘ın SEC’e karşı kazandığı zaferin ardından yükseliş ve potansiyel toparlanma ihtimalinin arttığı düşünülse de XRP geleceği açısından merak edilen kripto para birimleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Öte yandan yıl boyunca çokça konuşulan ve haberlere konu alan OpenAI’ın yapay zeka uygulaması ChatGPT XRP fiyat tahmini yaptı. 2024, 2028, 2032 ve 2050 yılları için birtakım öngörülerde bulunan uygulamanın haklı olup olmadığı ise elbette ki önümüzdeki dönemlerde belli olacak.

ChatGPT’nin XRP fiyat tahminlerini gelin, hep birlikte inceleyelim…

Yapay zekadan XRP fiyat tahminleri

Yapay zeka uygulaması, gelecek yıl için oldukça iyimser bir tahminde bulundu. ChatGPT, XRP’nin “2024’te potansiyel olarak 1,50 ila 2,50 dolara ulaşabileceğini” söyledi. Ayrıca daha kötümser bir senaryoda ise XRP alım satımının 0,80 ile 1,20 dolar aralığında olacağı tahmin edildi.

ChatGPT, 2028 yılına gelindiğinde, popüler kripto para biriminin “sınır ötesi ödemelerde başarılı bir şekilde benimsenmesi, daha geniş blokzincir entegrasyonu ve olgunlaşmış bir kripto ekosistemi” sayesinde 5 ila 10 dolar arasında etkileyici bir yükselişe tanık olabileceğini ifade etti.

Daha az yükseliş gösteren bir 2028 senaryosunda ise potansiyel düzenleyici sorunlar ve beklenmedik teknolojik talihsizlikler nedeniyle altcoin ticaretinin 2,5 ila 4 dolar arasında gerçekleşeceği öngörüldü.

2032 ve 2050 yıllarında ChatGPT’nin XRP için en iyimser fiyat tahminleri sırasıyla 20 dolar ve 50 dolar oldu. Ayrıca kripto varlığın “küresel finansta kilit bir oyuncu olarak yer alması” ve “sınır ötesi işlemlerde baskın bir dijital varlık haline gelmesi” durumunda bu dikkate değer artışın daha da artabileceğini belirtti.

Ancak ChatGPT, daha temkinli tahminlerinde, özellikle gelişmiş teknolojilerin ortaya çıkması ve düzenleyici incelemelerin devam etmesi durumunda XRP’nin 2032 ve 2050’de maksimum 10 dolar ve 20 doların üzerine çıkacağını öngördü.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?