BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER)

Kocaer Çelik, 2022 yurt dışı satışlarının %19’unu gerçekleştirdiği MENA (Orta Doğu-Kuzey Afrika) bölgesinden son 45 günde 23.501.071 dolar tutarında yeni sipariş aldı. Şirket, MENA bölgesine olan satışların 2023 yılında da güçlü seyrini sürdürdüğünü bildirdi.

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. (COSMO)

Cosmos Yatırım Holding, bağlı ortaklığı Cosmos Mühendislik A.Ş.’nin yurt içi müşterisiyle Çekmeköy – Sancaktepe Metro (METRO) Hattı ve Ataköy Metro Hattı işi için malzeme satış sözleşmesi imzaladı. Sözleşmenin toplam bedeli 513.708,00 dolar (KDV dahil) olarak açıklandı.

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KZBGY)

Kızılbük GYO, Balıkesir’de devretatil veya devremülk projesi geliştirmek maksadıyla yeni kurulacak 500.000 TL sermayeli Güney Marmara Gayrimenkul Yatırımları Anonim Şirketi’ne 245.000 TL sermaye payı ile iştirak edilmesine karar verdi. Şirketin kuruluşu ile ilgili gerekli belgelerin hazırlanması akabinde ticaret siciline başvuru işlemlerinin yapılmasına karar verildi.

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK)

Mia Teknoloji, sürükleyici teknolojiler ve Metaverse departmanı tarafından Ar-Ge sürecinin tamamlandığını ve geliştirilmiş olan Karma Gerçeklik ile Uzaktan Bakım – Onarım ve teknik destek uygulaması, uzamsal algılama ve holografik canlı bağlantı ve iletişim platformu ‘’WorkARia” ürününün ilk satışının gerçekleştiğini duyurdu.

Şirket, dünyanın en büyük otomotiv üretici şirketlerinden birinden, pilot proje kapsamında geliştirilen 3 adet ürün karşılığında 31.500 dolar (KDV Hariç) ön sipariş aldı. Mia Teknoloji, 2024 yılının ilk çeyreğinde 183 adet yeni satış olanağı ile Türkiye pazarında yaygınlaşması beklenen ‘’WorkARia” ürününün, 2024 yılının 3. çeyreğinde global pazara açılması ve şirket cirosuna pozitif yönde katkı yapmasını bekliyor.

Turkcell (TCELL)

Turkcell, Yönetim Kurulu Başkanı olarak Şenol Kazancı’nın seçilmesine,
Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden ayrılan Bülent Aksu’nun yerine Türk Ticaret Kanunu’nun 363. maddesi uyarınca Ayşe Nur Bahçekapılı’nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesine ve şirketin Genel Müdürü olarak Bülent Aksu’nun atanmasına karar verdi.

Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. (CONSE)

Consus Enerji, yapılan önlisans başvurularına EPDK tarafından, TEİAŞ kapasitelerindeki doluluktan dolayı bağlantı görüşü oluşturulamaması sebebiyle olumlu dönüş alınamadığını bildirdi.

VBTS kapsamına alınan hisseler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BAYRK, HUBVC, PASEU ve PRKME paylarında 15/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?