Von der Leyen: “AB, rüzgar enerjisi endüstrisini destekleyecek”

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Birliği’nin Avrupa’nın rüzgar enerjisi endüstrisini desteklemek için bir önlemler paketi ortaya koyacağını söyledi.

Avrupa Parlamentosunda konuşan Von der Leyen, “İzinleri daha da hızlandıracağız. AB genelinde açık arttırma sistemlerini iyileştireceğiz. Becerilere, finansmana erişime ve istikrarlı tedarik zincirlerine odaklanacağız.” dedi.

27 ülkeli AB, yenilenebilir enerjiyi genişletmek için dünyanın en iddialı hedefleri arasında yer alıyor ve 2030 yılına kadar AB enerjisinin %42,5’ini yenilenebilir kaynaklardan elde etmek için yasal olarak bağlayıcı bir hedefi ortaya koymak üzere.

Ancak Avrupa’nın açık deniz rüzgâr endüstrisi, hükümetleri yeşil enerji hedeflerine ulaşmak için yeterince büyük olmadığı ve yola devam etmek için politika desteğinde bir sıçrama yapılması gerektiği konusunda uyardı.

Von der Leyen, Avrupa’nın yeşil gündemi konusunda “rotayı bozmama” sözü vererek Avrupa’nın yeşil dönüşümündeki rolleri konusunda endişelerini dile getiren, tarım da dahil olmak üzere birçok sektörle görüşme sözü verdi.

Von der Leyen, “Rüzgârdan çeliğe, bataryalardan elektrikli araçlara, hedefimiz çok açık. Temiz teknoloji endüstrimizin geleceği Avrupa’da üretilmelidir.” dedi.

Foreks Haber Merkezi

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?