Çin, küresel yönetişimin geliştirilmesine dair önerisini açıkladı

Çin Dışişleri Bakanlığı, bugün “Çin Halk Cumhuriyeti’nin Küresel Yönetişimin Reformu ve Geliştirilmesine İlişkin Önerisi” adlı belgeyi yayımladı. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, bugün Pekin’de düzenlenen basın toplantısında belgeyi değerlendirdi.

Çinli sözcü Mao Ning, belgenin Çin tarafının barış, güvenlik, gelişme, insan hakları ve toplum gibi küresel yönetimin başlıca alanlarıyla küresel örgütsel reform hakkındaki tutumunu açıkladığına dikkat çekti.

Mevcut uluslararası durumun değişim ve kaosla iç içe geçtiğini ve her türlü küresel zorluğun birbiri ardına ortaya çıktığına işaret eden Mao Ning, dolayısıyla uluslararası toplumun BM’nin uluslararası ilişkilerde aktif rol oynamasını, sürekli reform yapmakla küresel yönetim sistemini iyileştirmesini ümit ettiğini kaydetti.

Mao, BM’nin son genel kurulunun uluslararası toplumda siyasi fikir birliği oluşturması, dayanışma ve koordinasyonun yoğunlaştırılması, ortak meydan okumaların göğüslenmesi için önemli fırsat sağlayacağına inandıklarını belirtti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim?